Przewlekłe bóle głowy

Jak radzić sobie z bólem głowy?

Jak pomagamy w przypadku napięciowego bólu głowy?

Napięciowy ból głowy ( NBG )to jedna z najczęstszych dolegliwości z jaką borykają się ludzie.

Schorzenie nie ma charakteru napadowego i podobnie jak migrena czy bóle klastrowe jest zaliczane do tzw. bólów pierwotnych, czyli samoistnych.

Napięciowy ból głowy nie jest dokładnie zlokalizowany. Pacjenci opisują ten rodzaj dolegliwości jako ból ściskający, rozpierający i zwykle obejmujący okolicę czołową, skroniową, ciemieniową, a także potyliczną. Uwielu osób zmagających się z tym schorzeniem obserwuje się także wzmożone napięcie mięśni karku oraz nudności, zaburzenia snu i nadwrażliwość na hałas.

Stres jest najczęstszą przyczyną napięciowego bólu głowy.

Jest wiele teorii dotyczących przyczyn powstania napięciowych bólów głowy, ale najczęściej do tej dolegliwości doprowadza stres ( emocjonalny lub fizyczny), odwodnienie oraz zaburzenia rytmu snu i czuwania. Niektórzy lekarze uważają, że powodem jest długotrwale utrzymujące się wzmożenie napięcie mięśni w okolicach głowy i szyi.

przewlekły bół głowy - siedzący mężczyzna

Osoby znerwicowane, żyjące w ciągłym napięciu, stawiające sobie zbyt wysokie wymagania w pracy i nie potrafiące umiejętnie odreagowywać stresu częściej zapadają na taki rodzaj bólu głowy.

Jak możemy pomóc w przypadku chorych borykających się z napięciowym bólem głowy?

W leczeniu napięciowych bólów głowy podstawowe znaczenie mają metody niefarmakologiczne:

*psychoterapia
*relaksacja
*trening autogenny
*fizjoterapia
*sen
*odpowiednie nawodnienie
*EMG biofeedback

W Centrum OXYMEDICINA Tarnów w terapii napięciowych bólów głowy stosujemy przede wszystkim techniki redukcji napięcia i stresu, ćwiczenia relaksacyjne, hipnozę oraz zabiegi w komorze hiperbarycznej OXYMEDICINA.

Poprzez dotlenienie tkanki mózgowej i poprawę przepływu krwi uzyskujemy bardzo dobre rezultaty w leczeniu napięciowych bólów głowy oraz migreny.

W trakcie zabiegu w komorze hiperbarycznej znacznie poprawia się przepływ krwi w mózgu, co wpływa na zmniejszenie objawów.

Efekt działania terapii występuje już po kilku minutach od rozpoczęcia leczenia i ma trwałe rezultaty, szczególnie u pacjentów cierpiących na częste bóle migrenowe, ale także u chorych zmagających się na bóle głowy typu napięciowego.

Więcej na :

www.centrumpsychosomatyki.pl

www.floatingtarnow.pl