Przebieg sesji

Każdy Pacjent/Klient zgłaszający się do Centrum Psychosomatyki- Oxymedicina przechodzi kwalifikację, podczas której nasi specjaliści zapoznają się z historią choroby, stosowanymi lekami, przebytymi zabiegami medycznymi i fizjoterapeutycznymi.

Na tej podstawie ustalany jest plan leczenia lub regeneracji ciała w komorze hiperbarycznej.

Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju schorzenia lub problemu, z którym zgłasza się Pacjent/Klient do naszej placówki.

Po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką zabiegu, jeżeli nie ma przeciwwskazań do takiej formy terapii rozpoczynamy sesje w komorze hiperbarycznej HBOT.

Przed każdym zabiegiem Pacjent musi zdjąć wszystkie metalowe oraz ostre przedmioty i pozostać w bawełnianym, lekkim ubraniu (może to być bawełniany dres lub koszulka i spodenki).

Do komory, którą dysponuje nasza placówka Pacjent dostaje się bardzo wygodnym wejściem zlokalizowanym na górze urządzenia, przy pomocy specjalnych metalowych poręczy.

Następnie każdy otrzymuje specjalne jednorazowe maseczki lub urządzenia do inhalacji tlenu.

Po wejściu i wygodnym położeniu się na materacu rozpoczyna się pierwszy etap zabiegu czyli KOMPRESJA, trwająca około 10 minut. Po osiągnięciu docelowej wartości ciśnienia rozpoczyna się sesja tlenoterapii hiperbarycznej, czyli podajemy tlen w komorze wysokociśnieniowej HBOT.

Po 60 lub 90 minutach kończymy zabieg DEKOMPRESJĄ obniżając stopniowo ciśnienie w komorze aż do momentu, kiedy ciśnienie na zewnątrz oraz wewnątrz urządzenia jest zbliżone i Pacjent może bezpiecznie opuścić komorę.

Następnie zalecamy zażycie preparatów antyoksydacyjnych oraz kilka minut relaksu w naszej placówce.

Po sesji terapeutycznej zwykle Pacjenci/Klienci odczuwają wyraźny przypływ energii, jednak aby uzyskać efekty terapeutyczne w zależności od danego schorzenia konieczne jest regularne korzystanie z komory.

Ciśnienie, czas terapii oraz ilość zabiegów dostosowujemy indywidualnie podczas konsultacji z naszymi specjalistami.

Skorzystaj z terapii tlenem hiperbarycznym

ul. Czapskiego 9b/1
33-100 Tarnów

tel. 532 144 999
tel. 608 81 87 81

rejestracja@oxymedicina.pl