Rehabilitacja po COVID-19

W rehabilitacji ozdrowieńców po przebyciu COVID-19 jedną z najskuteczniejszych i potwierdzonych naukowo metod jest terapia tlenem pod wysokim ciśnieniem w komorze hiperbarycznej HBOT.

Wielu pacjentów po infekcji koronawirusem SARS – CoV-2 zmaga się z długofalowymi skutkami COVID 19.

W Centrum Psychosomatyki ( OXYMEDICINA TARNÓW) w terapii osób z zaburzeniami układu oddechowego, przewlekłym zmęczeniem , dusznościami, zaburzeniami smaku węchu, bólami i zawrotami głowy, mgłą pocovidową oraz problemami psychologicznymi z powodzeniem wykorzystujemy tlenoterapię w komorze hiperbarycznej.

Skuteczność takiego postępowania potwierdzają badania naukowe przeprowadzane w USA, Włoszech oraz Hiszpanii, a także w Centrum Hiperbarii Tlenowej i Leczenia Ran w Gdańsku.

Jak twierdzą naukowcy, COVID-19 może wytwarzać przeciwciała przeciwko receptorom i naczyniom w ośrodkowym układzie nerwowym. Przewlekłe niedotlenienie oraz zaburzenia krążenia prowadzą do zaburzeń neuropsychiatrycznych. Wyniki badań pacjentów, którzy przebyli COVID i zostali poddani terapii tlenem w komorze hiperbarycznej pokazują, że po takich zabiegach wyraźnie poprawiają się parametry metabolizmu mózgowego i dochodzi do regeneracji uszkodzonych tkanek. Tlenoterapia powoduje także spadek markerów stanu zapalnego.

HBOT ( tlenoterapia w komorze hiperbarycznej ) jest skuteczną metodą leczenia ozdrowieńców, którzy skarżą się na utrzymujące się zmęczenie, duszności, problemy z uwagą i pamięcią krótkotrwałą, bóle głowy, zaburzenia rytmu serca, bóle mięśni, bezsenność, rozdrażnienie oraz niepełne odczucia węchu i smaku.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej zwiększa dotlenienie wszystkich tkanek i narządów, powoduje wzrost komórek macierzystych, regeneruje układ nerwowy, wspomaga układ odpornościowy.

Terapia tlenem w komorze hiperbarycznej jest zdecydowanie jedną z najlepszych metod w rehabilitacji pacjentów po przebyciu objawowego COVID -19.

Jak przebiega sesja w komorze hiperbarycznej?

W Centrum Psychosomatyki ( OXYMEDICINA TARNÓW) tlenoterapię stosujemy również u pacjentów po przebyciu COVID -19, którzy borykają się z objawami neuropsychiatrycznymi i skarżą się na problemy z pamięcią, depresję i zaburzenia lękowe.

W naszej placówce oprócz HBOT w leczeniu takich osób z powodzeniem wykorzystujemy również kapsułę floatingową

Skorzystaj z terapii tlenem hiperbarycznym

ul. Czapskiego 9b/1
33-100 Tarnów

tel. 532 144 999
tel. 608 81 87 81

rejestracja@oxymedicina.pl