Fibromialgia

Co to jest fibromialgia i jakie są możliwości leczenia tej choroby?

Fibromialgia to przewlekła choroba objawiająca się bólem i wzmożonym napięciem mięśni całego ciała. To choroba niechętnie i „trudno diagnozowana” przez lekarzy, ze względu na bardzo niespecyficzne dolegliwości nie tylko ze strony układu ruchu, ale także innych narządów naszego organizmu.

Jednym z bardzo dokuczliwych dla pacjenta objawów jest także trwające wiele miesięcy,

a nawet lat chroniczne zmęczenie nie mające związku z wysiłkiem fizycznym, czy umysłowym i nie znajdujące potwierdzenia w badaniach laboratoryjnych i obrazowych.

Fibromialgia jest chorobą charakteryzującą się rozległym bólem mięśni, tkanek miękkich, kości i stawów oraz występowaniem na całym ciele obszarów o większej nadwrażliwości (bolesności) czyli tzw. punktów spustowych, szczególnie reagujących na ucisk.

U pacjentów borykających się z tym schorzeniem występują także zaburzenia snu, chroniczne zmęczenie i odczucie sztywności ciała, skłonność do lęku i depresji.

Fibromialgia jest chorobą psychosomatyczną.

Objawy są tylko subiektywnie odczuwane przez pacjentów, nie znajdują potwierdzenia w badaniach i dlatego niestety to schorzenie często nie jest rozpoznawane przez lekarzy, pomimo skarg i dolegliwości pacjentów.

Nie istnieje jedna przyczyna fibromialgii.

Wśród czynników wywołujących wymienia się: depresję, stres, przewlekłe zmęczenie, zespół jelita drażliwego, przebyte wcześniej infekcje, a także przewlekły stres i traumatyczne doświadczenia życiowe.

W Centrum OXYMEDICINA dysponujemy nowoczesnymi, innowacyjnymi metodami terapeutycznymi, dzięki którym z powodzeniem możemy znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowe u pacjentów z fibromialgią, podnieść Ich komfort życia, a przy kompleksowym leczeniu opartym o zabiegi fizykoterapeutyczne oraz techniki redukcji stresu doprowadzić do remisji tej uciążliwej choroby.

ZABIEGI w komorze hiperbarycznej OXYMEDICNA stosowane w naszym Centrum Psychosomatyki doprowadzą do znacznej redukcji objawów bólowych.

W terapii wykorzystujemy też techniki redukcji stresu oraz zabiegi w kapsule floatingowej.
Więcej informacji na:

www.centrumpsychosomatyki.pl

www.floatingtarnow.pl