Regeneracja w sporcie w komorze HBOT OXYMEDICINA

Sport i wysiłek fizyczny jest zdecydowanie korzystny dla naszego zdrowia, ale … jak wszystko w nadmiarze …może nam również zaszkodzić .

Intensywne treningi i zbyt duże obciążenie dla naszego organizmu bez odpowiedniej regeneracji mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

PRZETRENOWANIE – to stan, kiedy w wyniku ćwiczeń fizycznych dochodzi do „przeforsowania organizmu”.
Profesjonalnie dobrany i stosowany trening nie powinien nam szkodzić, ale obciążające i długotrwałe treningi bez regeneracji mogą doprowadzić do PRZETRENOWANIA organizmu objawiającego się ogólnym zmęczeniem, osłabieniem i bólem mięśni oraz stawów, a także endotoksemią.

Objawy przetrenowania to także dolegliwości ze strony układu pokarmowego, duszności, bezsenność oraz spadek libido, a nawet poważne zaburzenia pracy układu nerwowego.
Organizm „przetrenowany” nie może zregenerować się i „odbudować” po intensywnym treningu, dlatego kondycja wydolność „spada, zamiast poprawiać się” .

Przetrenowanie jest groźnym stanem dla naszego organizmu, a jego przyczyną zbyt intensywny i zbyt częsty trening, niewłaściwa dieta, stres, a także brak ODPOWIEDNIEJ REGENERACJI i relaksacji zarówno ciała, jak też umysłu.

Najlepszym sposobem, aby nie doprowadzić naszego ciała do takiego stanu jest umiejętne „dobieranie treningu do własnych możliwości”, dbanie o zbilansowaną dietę
oraz właściwą ilość snu.

W przypadku PRZETRENOWANIA najlepiej w ogóle przerwać treningi do czasu aż organizm zregeneruje się, a nasza psychika powróci do stanu względnej stabilizacji.

W CENTRUM OXYMEDICINA w przypadku PRZETRENOWANIA zalecamy naszym Klientom/Pacjentom zabiegi w KAPSULE FLOATINGOWEJ oraz KOMORZE HIPERBARYCZNEJ, a także w JAPOŃSKIEJ SAUNIE „Ganbanyoku”.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej OXYMEDICINA gwarantuje szybszą regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukuje deficyt tlenowy i pozwala powrócić do formy po ewentualnej kontuzji.

Dzięki terapii zwiększa się ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Ponadto poprawia się metabolizm i zmniejsza się poziom odwodnienia organizmu.

Więcej na ten temat na :

www.centrumpsychosomatyki.pl

www.floatingtarnow.pl

Skorzystaj z terapii tlenem hiperbarycznym

ul. Czapskiego 9b/1
33-100 Tarnów

tel. 532 144 999
tel. 608 81 87 81

rejestracja@oxymedicina.pl