Szumy uszne

Piski, dźwięki, szumy uszne” to częsta i bardzo nieprzyjemna dolegliwość z którą boryka się bardzo wielu ludzi.

Szumy uszne mogą występować stale lub okresowo i towarzyszyć różnym procesom chorobowym np. stanom zapalnym ucha, zaburzeniom stawu skroniowo-żuchwowego, urazom głowy, nadciśnieniu, a także … nerwicy lękowej, przewlekłemu zmęczeniu i „życiu w permanentnym stresie”.

Szum uszny to wrażenie odczuwania dźwięku, gdy nie ma pobudzenia ucha zewnętrznego bodźcem akustycznym.

Najczęściej jest to: „dzwonienie, piszczenie, strzelanie lub buczenie”.

Dźwięki mogą pochodzić z jednego lub obu uszu, a także ze środka głowy.

szumy uszne

Sama dolegliwość jest także źródłem przewlekłego stresu .
Przyczyną szumów usznych mogą być między innymi: choroby neurologiczne, zwężenia naczyń, choroby laryngologiczne, efekty uboczne działania niektórych leków lub nieleczone nadciśnienie tętnicze, ale najczęściej jest to problem psychosomatyczny, związany z nadmiernym napięciem i zaburzeniami w sferze emocjonalnej .

Uciążliwe szumy subiektywne, będące przyczyną pogorszenia życia pacjentów powinny być leczone, ponieważ człowiek cierpiący na tę dolegliwość nie jest w stanie odpocząć, zrelaksować się, zasnąć, a w konsekwencji również wydajnie pracować.

Terapia przewlekłych subiektywnych szumów usznych jest trudna, ale przy właściwym postępowaniu możemy znacznie zredukować uciążliwe dolegliwości z którymi zgłaszają się Pacjenci do naszej placówki.

Jedną z metod leczenia szumów usznych stosowanych w CENTRUM OXYMEDICINA TARNÓW jest terapia psychosomatyczna polegająca na redukcji napięcia, ponieważ chory powinien przede wszystkim przepracować sposób przeżywania trudności z którymi „boryka się na co dzień i pozbyć się przewlekłego stresu”.

W
leczeniu pacjentów z przewlekłymi, subiektywnymi szumami usznymi oraz innymi zaburzeniami słuchu ( np.nagłą głuchotą) NAJCZĘŚCIEJ JEDNAK Z POWODZENIEM stosujemy zabiegi w KOMORZE HIPERBARYCZNEJ OXYMEDICINA .